главоболие

Този ФОРУМ е предназначен за вас, страдащите - да задавате въпроси и обменяте мнения и опит в областта на болката и нейното лечение.
Post Reply
Guest

главоболие

Post by Guest »

Здравейте имам хронично главоболие от 10 години ,никакви лекарства не ми помагат лекарите смятат че то е на нервна почва имам поставена диагноза вегетативна дистиния и имам и шипове на шийни прешлени вестибулопатия ,светобъртежи замайване като ходя съм нестабилна.Може ли в вашия център да ми се помогне по някакъв начин >благодаря.
Guest

Re: главоболие

Post by Guest »

Здравейте! Можем да Ви помогнем с китайска медицина. Както виждате не казвам с иглотерапия, защото тя е като инжекциите - само метод. Ако лекувам с "инжекции" кое е важно? - какво лекарство да се прави, колко пъти, в какви дози и т.н., т.е. трябва да се знае медицина, а не само правенето на инжекции. И тука е същото, самото че Медицината е Източна. Прегледайте нужните Ви рубрики в сайта и ще намерите много от нужната Ви информация. В случая считам, че имате шанс 2:1 да се подобрите с труд от Вас и нас, но по-конкретно след прегледа. Записвайки час внимавайте да не сте в цикъл обаче! Д-р Руйчев
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Re: главоболие

Post by Д-р Руйчев »

Пиша отново, защото след вашият пост г-жо, получих много писма на ел адреса в контакти. Ще се опитам накратко да им отговоря едновременно, доколкото е възможно при толкова различни "главоболия" :!: Може да ви е чудно, но дори дюстабанът може да е причина да ви боли глава! Смисълът на интегративният преглед е да разгледаме историята на заболяването Ви, изследвания, снимки и пр. съгласно конвенционалната и Източната медицина. Това значи, че ако имате например аневризма на мозъчен съд няма да Ви обещаем излекуване, а ще потвърдим, че сте за неврохирург. Ако са Ви казали обаче, че имате световъртеж и болки "от шипове във врата" например, няма да се съгласим напълно защото шиповете са следствие на патологичен процес, а не причина! Следователно имате шансове според принципите на Източната медицина да Ви предложим процедури, както и да Ви обучим в самомасаж, автопресура, правила на стойка и ежедневни упражнения, които ще Ви помогнат най-малко процесът да не прогресира. Наистина има много причини - стресови схващания, тензионни напрежения, невралгии и др., които могат да се разкрият овладяват, вместо просто да се гълтат хапове... Желая успех на всички ви!
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Мигренозно главоболия

Post by Д-р Руйчев »

Пак получих няколко подобни въпроса, този път за мигрената и им отговарям едновременно. За съжаление не бих казал, че нашата /Конвенционалната/ медицина е много успешна в разбирането на това тежко страдание и оттам в лечението му. Сиреч много теории, а малко резултат. Разглеждат я дори като еквивалент на епилепсията, в което има зрънце истина, защото подобно тълкуване има и в Източната медицина за която ме питате. Без да ви изнасям лекции ще ви кажа само два източни цитата. Първият е въпрос на традиционни китайски лекари в Америка: защо лекувате женски състояния на вторият етаж/гинекологията/, а мигрената на седмият /неврологията/? За тях най-често двете болести са на "общ корен" и той е "черен дроб". Става дума за функционална система "чер дроб", съвсем различна от органа, който на Запад даже се трансплантира .
Вторият цитат съм го мислил повече от 10 години, преди някак си да го проумея. Цитирам: "нервната система се управлява от "черният дроб"- Ган, мозъкът е нищо повече от седалище на разума". Най-накрая ми хрумна версия, която осмисля това привидно безумие и тя се потвърждава от факта, че когато черният дроб откаже, човек загубва съзнание... Този факт има биохимично обяснение и това е версията!
Та за такива оплетени работи става въпрос и за да почне разплитането им, много лекари трябва дълбоко да навлязат и в двете медицини. Още повече че мигрената е нещо особено индивидуално, а в Източната медицина въобще няма диагнози - там има ОБРАЗ на дисхармонията. Днес образът е един, утре по-друг, но коренът си остава общ. Кой да си играе да разчита образи от сиптоми? :ugeek:
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Majestic-12 [Bot] and 3 guests