благодарности към д-р Руйчев

Този ФОРУМ е предназначен за вас, страдащите - да задавате въпроси и обменяте мнения и опит в областта на болката и нейното лечение.
KORANDE
Posts: 1
Joined: Tue Nov 30, 2010 8:45 pm
Contact:

благодарности към д-р Руйчев

Post by KORANDE »

здр.д-р Руйчев,понеже трябва да има и такава тема сега аз я започвам с голямо удоволствие.Голем си докторе :)
но нека разкажа за моята болка и лечението при вас.
Отдавна страдам от болки в кръста,и работата ми се свързва с дигане на тежести и носене,та доиде и момента в който при почивка на басейна да преместя чадъра ,и като се извъртях,каза ряз кръста,бам на земята. Направо не мога да опиша адската болка която изпитах.Свана се кръста и немога и крачка да направя,доиде един приател та ме закара в поликлиниката.Ренген после скенер/там се виждало по-добре/и лечение в къщи,трябвало почивка.Та се оказа дискова херния отдясно Л5-С1,която се "стича" дистално,медианно.Хапчета,инжекции помагаха не винаги,а болката ме мъчеше,докато дойде и момента в които при изправяне ми се схвана десния крак,а в последсвие се вдърви и мускола.В пирогов ми предписаха само хапчета и прахчета,с една дума оправай се сам.И тук вече се намеси д-р Руйчев,прегледа ме,видя снимките от скенера,и започнах лечението си при него.Сега след като минах 4-манипулации с иглите болката я няма.Не мога да повярвам какви чудеса вършат иглите на д-р Руйчев,ЕВАЛА ДОКТОРЕ!ПОЖЕЛАВАМ ТИ УСПЕХ,И ВСЕ ПОВЕЧЕ ДОВОЛНИ КЛИЕНТИ. :) :) :)
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Re: благодарности към д-р Руйчев

Post by Д-р Руйчев »

Жив и здрав да сте, благодаря за добрите думи! Спазвайте си наученото, защото злото бди при усукване, нали!? Честно казано неколцина бяхте тези дни с подобна история, затова не съм сигурен кой стои зад ника, но искам да подчертая - проблемът не е в Пирогов! Това е най-добрата спешна болница у нас и не мога да не го подчертая! Проблемът е, че дисковата болест не е точно техен обект, освен ако не те оперират. А неврологичното лечение навсякъде е неефективно. Затова пък е "осиновено от клиничните пътеки" :mrgreen:
Сани

Re: благодарности към д-р Руйчев

Post by Сани »

Накратко - бях при д-р Руйчев в следствие на сайта. Мислех си лято, отпуски, дали ще работят? Работят, взе ме. Почнах да ходя и все се ослушвам къде ще има уловка при толкова минути отделяни лично на записания?! Е, нямаше такава! Видях един малко уморен лекар, който откровено споделя каквото мисли, дори каквото го мъчи в лечението на тежките си случаи. И си представих каква мъка е да носиш на гърба си хорските надежди, когато случайно се засекох с един от тях. Приличаше на смъртник! От лечението /и всичко преживяно тук ли?/ нещо в мен наистина се промени, започнах бързо да се подобрявам... Дано извървя своята част от оздравяването си до края! Но искам да кажа: Докторе, кураж и на Вас! Никой не може да се справи с всички и всичко, бъдете жив и здрав!
Гост

Re: благодарности към д-р Руйчев

Post by Гост »

Док, благодаря много! ДА НАУЧА устройството на гръбнака си беше чисто One man show ! И как да го ползвам, разбира се... Страшен сте!
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Re: благодарности към д-р Руйчев

Post by Д-р Руйчев »

Драги гостенино, струва си и при One Man audience... :D
За първи път тук

Re: благодарности към д-р Руйчев

Post by За първи път тук »

Здравейте, доктор Руйчев!
Разглеждам форумите и търся помощ за дъщеря ми, която от няколко месеца е с проблеми с носа (запушване, хрема) - отхвърлят алергия, слага капки всякакви, правиха разни изследвания...Преди години имах подобен проблем - алергичен ринит, който не се повлия от нищо 10 години! И ми помогна иглотерапия. Затова вярвам на алтернативните методи и търся специалист в тази област. Освен с премахване на болката, с подобни болежки занимавате ли се?
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Re: благодарности към д-р Руйчев

Post by Д-р Руйчев »

Г-жо, както е описано в сайта ползваме Източната медицина и за доста други проблеми освен болката. Предполагам, че можем да бъдем полезни и за дъщеря Ви, макар че от написаното дори не става ясно дете ли е или млада дама. Във всеки случай конкретният отговор ще дойде само след преглед на място, ако си запишете час за прием по описаният в сайта начин. Огледайте хубаво КАК СТАВА ПРЕГЛЕДЪТ ПРИ НАС? В "НАЙ-ЧЕСТО ЗАДАВАНИ ВЪПРОСИ". Желая Ви успех!
гост

Re: благодарности към д-р Руйчев

Post by гост »

Здравейте, от близо месец левият ми крак в изтръпнал от стапалото до глезена, също така не мога да вдигам ходилото нагоре, доста неприятно. Какви биха могли да бъдат причините за това?
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Re: благодарности към д-р Руйчев

Post by Д-р Руйчев »

Здравейте! Това никак не звучи добре, нуждаете се от преглед. Възможно е да имате пареза на нерва, а това е спешно състояние. Прощавайте, но медицината не е задаване на гатанки, а много отговорно нещо, което се работи по строги правила. В случая даже не намерих адреса Ви, за да Ви отговоря лично и се принудих да пиша тук само защото е важно за Вас. Ако желаете обадете се след празниците по телефона. Успех!
Guest

Re: благодарности към д-р Руйчев

Post by Guest »

Здравейте,

Попаднах случайно на този форум и разгледах набързо темите, в които са обсъждани теми за дисковата херния и въобще болки в кръста. Понеже някак и аз съм мнителен относно стандартните методи на неврологията, това ме е държало далеч от търсене на помощ, но досега не съм имал и чак толкова големи оплаквания. Д-р Руйчев, ще се постарая да Ви опиша подробно оплакванията си, пък ако можете да ме посъветвате, обнадеждите, ще съм благодарен.


На 33 години съм, 190 см, тежа около 100 кг. Може и да съм имал понякога болки в кръста, които да са ми минавали за седмица, но щом не съм запомнил нещо драстично, значи до този случай ще го броя, че не съм имал проблеми.

Около средата на октомври ми се появиха остри болки в кръста. Без да съм вдигал тежко, без да съм правил резки движения, даже точно обратното - появиха се след 10-дневен период на "олежаване". Първо да споделя, че лятото бях около 110 кг, но с лека диета, много пиене на вода и спорт с приятели (без тежки натоварвания), отслабнах 10 кг. (може да е важна информация, не знам, затова споделям). След този активен период, изведнъж спрях да се движа, така се наложи, че изкарах 4 седмици седнал нон-стоп по цял ден през септември (студент съм задочно и имах лекции). Октомври бях в отпуск и след "активно лежане" вкъщи ми се появиха тези болки. Не помня дали са се появили постепенно или изведнъж, помня когато вече болката беше непоносима и движенията ми ограничени - не можех да сядам, без да се придържам с ръце при отпускането назад.

Понеже ми се е случвало и преди да ме боли кръст, и понеже не се беше случило след натоварване, реших да изчакам да ми мине. След като и ноември продължаваше да ме боли, пих 10 дни "Диклофенак" и витамин Б комплекс по съвет на съсед, който е пенсиониран лекар. Острите болки и ограниченията в движението ми минаха. Остана някакво усещане за тъпа болка, тежест и схващане в областта на кръста. В началото на декември отидох на личния лекар. След като ми изследва бъбреците, за да изключи нея възможност, реши че съм получил вероятно някакво възпаление на тези нерви между прешлените (преразказвам по мой спомен и като неспециалист), че Диклофенак-ът е туширал възпалението, но нервчетата са все още раздразнени и ми предписа магнезиево олио за мазане сутрин и вечер и Баклофен сутрин и вечер по 1 таблетка, както и раздвижване, много движение. За 2-3 седмици и да кажем 80% от оплакванията ми вече бяха в историята. Но от останалите 20 % (тежест, опъване, чувство за нещо нередно в тази област, които се засилваха при първото по-продължително седене на стол - над 30 мин. примерно). Януари тръгнах на фитнес, за да тичам на пътека и да се раздвижвам без тежести. Не съм се натоварвал излишно. Продължих с магнезиевото олио и баклофена до края на януари.

Правех си масажи сам, докато съм в банята и при едно такова разтриване, напипах някакъв нерв явно точно в средата на гръбнака - по оста на гръбначния стълб, който страшно много ме заболя и усетих, че всъщност може би от него ми е основния проблем. Пих 7 дни Диклофенак, за да ми отмине болката, която сам си причиних с това разтриване.

Тогава дойде февруари и отново имах лекции 3 седмици, т.е. по цял ден седнал и обездвижен. Още от първия ден болките ми се върнаха почти до първоначалното състояние - ужасна болка, изтръпване, тъпа тежест в областа на кръста, че и по целия гръб, болезнени "мравки". Но ако реша да правя някакво движение, нямам проблем, подвижен съм както и преди, просто ме боли и опъва. Реших, докато съм на лекции, да си почна лятната диета с пиене на много вода (2-3 литра на ден). Също така, във всяка почивка тичах по стълбите 3 етажа нагоре и три надолу и правех раздвижващи упражнения - т.е. по 5-7 пъти на ден. За 2 седмици гърбът и кръстът ми претръпнаха, оплакванията ми се сведоха почти до минимум. Около 15-20 февруари това. Даже вярвах, че съм се оправил и мислено възхвалявах това пиене на вода. Предполагам, че е важно, че докато съм на лекции, съм в друг град, т.е. спя и на друго легло.

Допреди няколко дни вярвах, че всичко е отминало. Останалите 10% от дискомфорта предполагах, че ще успея да преодолея с настъпването на топлите сезони и по-сериозно раздвижване навън. Но ето, че преди два дни се събудих с леко увеличени болки, схващане - на около 30% от силата на старите симптоми. Веднага хукнах да се раздвижвам, качване на стъпала, тенис на маса. Снощи обаче се наложи да спя на дивана в кухнята, който е доста по-тесен и доста по-твърд от леглото ми и днес отново болки и схващане, както след онова злощастно разтриване в банята. Иначе спя на матрак върху дъсчена основа, но леглото ми е малко тясно и не мога да се разпростирам, както си искам, но пък преди не ми е било проблем. :( Основната концентрация на болката е около 4-5 пръста над "опашката".

Моля за мнение. Дали имам нужда от още раздвижване, нов матрак и тези възпалени нерви да се отпуснат или е възможно и нещо друго? Ще съм благодарен да споделите мнението си.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests