Кое е истината за дисковата херния?!

Този ФОРУМ е предназначен за вас, страдащите - да задавате въпроси и обменяте мнения и опит в областта на болката и нейното лечение.
Гост

Re: Кое е истината за дисковата херния?!

Post by Гост »

Много се чудех коя е най-голямата разлика тук от другите доктори, санаториуми и прочие?! Накрая реших - ОТНОШЕНИЕТО! Тук наистина се търси резултата: отвсякъде и с много внимание да разбереш всеки детайл. Повече от училище е! И второто решаващо е не просто най-добрата иглотерапия у нас,а медицината по която тя се прилага тук! Затова са толкова големи успехите му при болестите на диска! Благодаря, Докторе!
Калеко

Re: Кое е истината за дисковата херния?!

Post by Калеко »

Не, това не е иглотерапия просто - правили са ми и няма нищо общо с това тук! Това е някаква система, която те изчислява като уравнение, с цел да те намести. Трябва да ви кажа, че преди месец в специална клиника в чужбина ми правиха блокади на коренчето на ишиадикуса и на гръбнака, без никакъв успех... Сега вместо да ходя на повторен преглед там се върнах в България, защото ми бяха записали час при д-р Руйчев. Е ,да не чуе дявола! - оправих се. Още съм рохко яйце, разбира се, но болките спряха. Ще изям всичко дето ми е дал докторът да правя, но ще го науча! Инак не мога да се върна на работа пък там нося тежести...
Силвия Зашева

Re: Кое е истината за дисковата херния?!

Post by Силвия Зашева »

Здравейте д-р Ох, Боли ;-))). С голяма радост искам да споделя с Вас, че консервените ми кутийки са си много добре и ходя като Джони Уолкър. И тримата се чувстваме прекрасно, а най-симпатичният член на нашето семейство има вече 8 зъба и ходи. Благодаря Ви, че с търпението си и професионализма ни помогнахте да се чувстваме прекрасно, без болка, без схващане, без сълзички. Пожелавам Ви от сърце много пациенти, защото това би означавало, че ще изпълните своето призвание и ще спасите хората от бързите хирурзи и трудното възстановяване, липсата на превенции и неизвестните последици. Благодаря!!!
Силвия 14.11.10
Д-р Руйчев -запис

Re: Кое е истината за дисковата херния?!

Post by Д-р Руйчев -запис »

Радвам се за вашето семейство, Силвия! При вас в Лондон май зимата започна?! Ходещото многозъбие ще ви извежда навън! :)
Моля Ви само имайте предвид, че широката публика не знае, че прешлените са като консервени кутийки, нито как ходи Джони Уолкър, така че ни Ви разбира… И не ме кръщавайте с такива титли! -:)))

от Д-р Руйчев
15.11.10
Силвия - запис

Re: Кое е истината за дисковата херния?!

Post by Силвия - запис »

Силвия wrote:Здравейте,
казвам се Силвия. Преди 6 г. и няколко месеца след ПТП, бях оперирана от дискова херния ниво С5 - С6 със замяна на междупрешленното пространство с костен шпам.....
Болката се върна до невъзможност да стъпя, да се наведа, да вдигна детето, да изляза ... В левия крак - усещам нагорещена жица. Активира се от към края на шестия месец на детето и все повече се учестява като периодика.
Моля Ви кажете ми какво да направя. Тъпченето с диклофенак месеци наред обезболява, но лекува ли? Съмнявам се.
Здравейте, д-р Руйчев,
пиша Ви година по-късно, за да Ви кажа, че ние наистина сме нови хора след Вашата намеса, за да Ви благодаря, че Ви има и че след 10 дни вече се прибираме и ще се радваме да направим още сеанси. Ще Ви запознаем и с четвъртия беззъб член на нашето семейство ;-). Успешна работа, Весели празници и Нова година – Нов късмет! До скоро!
от Силвия Зашева
2.12.11
Оздравяващ

Re: Кое е истината за дисковата херния?!

Post by Оздравяващ »

Тази тема и "Какво скриват за дисковата херния" трябва да се видят от всички хора с болки вгърба, кръста или шията. Не за да ги освободят от мислене, а тъкмо за да почнат да мислят както трябва. Защото уви, невролозите могат "много да знаят, но нищо не могат!"
nellyvel
Posts: 1
Joined: Fri Jul 12, 2013 8:05 pm
Contact:

Re: Кое е истината за дисковата херния?!

Post by nellyvel »

Искам съвет. В началото на месец ноември паднах на таза си и близо месец бях трудно подвижна с патерици. Нямах счупвания, а силни навяхвания и разтежения на десния крак и ябълка. Втората седмица се появи болка ниско долу в кръста, невролога ми каза, че имам радикулит и след 10-дневни инжекции болката в кръста отмина. Месец след падането вече можех да се движа, макар и трудно, без патерици, когато силна болка ниско в кръста ме обездвижи. Оказа се, че имам не една, а две дискови хернии на 4 и 5 лумбални прешлени и още две протрузии непосредствено над тях. Веднага ме приеха в болница и чрез вливания на манитол и кетонал бавно и постепенно се оправих. Оттогава минаха 5 месеца и се наложи още два пъти да влизам в болница. Не мисля, че това е нормално. Вече нищо не мога да вдигна, не мога и да пазарувам нормално, все си оглеждам покупките колко ще тежат. Явно операцията не е решение и така попаднах тук. Не живея в София, а в Пловдив, как да постъпя, за да се запиша при вас? Мога да се обадя и по телефона, но ако не ви затруднява, ми отговорете тук.
Секретар на д-р Р.

Re: Кое е истината за дисковата херния?!

Post by Секретар на д-р Р. »

При болки въобще е трудно да се говори за "нормалност". Но Вашата история не е нещо необикновено, точно така се редуват кризи и подобрения. Ще Ви посъветвам хубаво да прочетете в сайта същността на лечението и програмата му. Можете да се обадите по телефона в понеделник 15 юли 2013, когато ще записвам нови пациенти. Струва ми се, че при Вас има шанс, но Ви/ни чака много работа!
Ангел Н.

Re: Кое е истината за дисковата херния?!

Post by Ангел Н. »

Имам дискова болест и от три години патя, обикалям доктори, скенери, Павел баня и т.н. всичко което си знаете. Правиха ми няколко озонови терапии с повече от съмнителен успех. Изкарах и лечението при д-р Руйчев. Общо взето сега съм най-добре! Не мога да кажа напълно здрав, защото при някои натоварвания и движения ме наболва ту кръстът, ту кракът, но съвсем слабо! Спокоен съм защото знам, какво става и какво да направя, за да го овладея. Убедих се че болките идват от мускулите, независимо какво виждат на рентгена. Затова уча упражненията на доктора... Апропо разказвам това за "начинаещите" които от болка мислят че животът свършва. Не е точно така! Малко разум и хладнокръвие могат да спестят много мъки, но кой да ми ги даде по-рано?! Сега съм горд, че не се оперирах, още повече че на снимките диагнозите бяха като тука има -тука нема...
moonlight

Re: Кое е истината за дисковата херния?!

Post by moonlight »

Здравейте ,

на моята майка и откриха две дискови хернии.
Коренчева лезия на L4-L5
Дискови хернии на нива - L4-L5 и L5-S1. Надявам се че правилно съм го написала.

При нас проблема е че мойта майка е била оперирана преди от рак на панкреаса (преди три години) , ходихме на изследвания , няма нищо такова в момента. Но поради тази операция тя не може да поема всички видове лекарства. Също не може да се възползва и от физиотерапия.
За в момента пие Мусант , Хексалгин и Трамадол.
Но например сега Хексалгина трябва да го спрем за пет дена ,а инжекции вече и отказват.
Мислят за морфин а на мен не ми се нрави да и давам такова лекарство.
Също е проблем че от болките тя стигна до 35 кила , може би и по малко , има апетит но и е трудно яденето тъй като от болката и се повдига.
Не се изпуска , може да се движи , но отказва тъй като я боли много.
Моля за някакъв съвет тъй като ни е много трудно зариди придружаващата болест.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 5 guests