Вулводиния

Този ФОРУМ е предназначен за вас, страдащите - да задавате въпроси и обменяте мнения и опит в областта на болката и нейното лечение.
Post Reply
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

ОТГОВОР НА Г-ЖА Х.

Post by Д-р Руйчев »

Г-жо Х., не ми стана много ясно защо ми пишете лично, а поръчвате отговорът да бъде публичен във форума. Приемам, че подсказвате тема от неудобство да си поръчате статия само за себе си. Чела сте била тези дни в пресата, че някъде у нас срещу много хилядарки клиника стеснявала влагалища и подмладявала жените. Това било ставало с лазер. Питате мен за мнението ми и какво реално се прави другаде и при нас. Подред:
1. Не познавам тази клиника. За дългите години операционна работа с водещите гинеколози у нас съм обезболявал стотици влагалищни пластики и ще Ви кажа, че това е прецизна и отговорна ОПЕРАЦИЯ. Тоест:скалпел, кръв,лежане, възстановяване.
2. Възможно е някой да прилага лазерна хирургия влагалищно, но такава операция аз не познавам. Вие обаче казвате "ЛАЗЕРНО ЛЕЧЕНИЕ". И друг път съм писал, че този израз е спекула! По същество има Лазер-скалпел, Лазер за "нагревки" като физиотерапия и Лазерна акупунктура. Кое се прилага в случая, има ли операция или само нагревки не мога да кажа! Разликата обаче е от небето до земята.
3. В нашата практика имаме доста случаи на вулводиния/болки във влагалището/, болезнено или невъзможно проникване, загуба на овлажняване и различни пелвиопатии /неуточнени болки в малкия таз: право черво,мехур,матка/простата,меки тъкани и нерви/. Поради комплексният характер на нашето лечение/виж ХАРТАТА НА ЛЕКУВАНИЯ в сайта/ се променят не само болките, а също така либидото, овлажняването и като цяло хормоните и тъканите. 40 годишните дами и тези пред менопауза чувстват подмладяване, подкрепят фигурата и удължават цикъла си. Освен игли използваме лазерпунктура и лазерни нагревки. Както винаги ще кажа, че майсторството е главно в избора на точките, които отговарят на индивида, проблема и състоянието. Това е нещо като паролата при работа с даден сайт... но в организма.
Надявам се, че Ви отговорих!
Мария Коева

Вулводиния

Post by Мария Коева »

Здравейте, има ли показания акупунктурата да се използва успешно при лечение на вулводиния?
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Re: Вулводиния

Post by Д-р Руйчев »

Здравейте и Вие! На такъв въпрос винаги отговарям:" А лекува ли се с инжекции?!" Може би някъде с някакви инжекции се лекува?! Но въпросът тогава е как, кога, с какви инжекции и с какво лекарство? Колко пъти? Същото е и с акупунктурата. "Акупунктура въобще" не значи нищо определено, точно както "инжекции". Ако питате при нас дали се лекува вулводиния, отговорът ми е ДА. Подробно е описано в ОТГОВОР НА Г-ЖА Х. - вижте тази тема във Форума! От мене - успех!
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests