БОЛКА В РАМОТО

Този ФОРУМ е предназначен за вас, страдащите - да задавате въпроси и обменяте мнения и опит в областта на болката и нейното лечение.
Post Reply
YANTA
Posts: 1
Joined: Thu Dec 31, 2015 5:26 pm
Contact:

БОЛКА В РАМОТО

Post by YANTA »

Здравейте! Преди два месеца ми се появиха болки в лявото рамо при определени движения, например издърпване нагоре или сваляне на чорапогащник, извивки при обличане и пр. Няма да описвам цялата си одисея по доктори и физиотерапии - според един ортопед това е тендинит на бицепса, според друг - периартрит, според трети - нещата са от неврологично естество, според невролога - не. Снимката показа омартроза на лява раменна става, но според лекарите тя е в начален етап и не е причина за проблема. Имам сериозни проблеми със стомашно-чревния тракт, но все пак рискувах с три инжекции мовалис. Болките изчезнаха, тръгнах на физиотерапия и там след една грешна процедура всичко се върна от самото начало. Пак мовалис, но още след втората стомахът ми гръмна и ги спрях.
Пробвах мазила всякакви. Сега съм наникъде, не смея да пия дори аналгин /той в случая и не помага/. Покрай тая болка при движение се появява и друга, която прилича на плекситна, така че според мен аз реална диагноза до тоя момент нямам. Интересно е, че болката следобед силно намалява и в някои вечери се чувствам съвсем здрава,с пълен обем движения. Впрочем движенията не са ми проблем, само определени водят до болка. Мислех за ЯМР, но не знам на шията ли, на рамото ли, пък и това, което прочетох при вас, ме разколеба. Но перспектива никаква - или пак 2-3 инжекции и след тях някаква физиотерапия, и при липса на резултат - кортизон и операция, или някаква мезотерапия, предложена ми от един невролог, или да търся алтернативни методи /електроакупунктура, кинезитерапия, мануална и пр./ Направо съм се побъркала от болки и страхове, та почнах и антидепресант, за да издържам някак си и да си върша все пак работата.
Д-р Руйчев, дали имате решение за мен? Ще бъда благодарна за всеки един съвет. Желая на всички здраве и щастие през Новата година!
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Re: БОЛКА В РАМОТО

Post by Д-р Руйчев »

Знаете, че чуя ли антидепресант и 50% съм готов да откажа лечение на човека! При банална болежка дори! Защо?! Защото се е предал и ще ми дойде с три проблема: психоневроза, наркозависимост и най-накрая с болка... Два месеца не е дълъг срок! Спрете да пиете боклуци, не ми трябват и "точни ДИАГНОЗИ" лепнати отгоре Ви като етикети. Трябва Ви ХОЛИСТИЧНО лечение. Прочетете в сайта http://bolka.bg/bg/aboutpain/kakvo-e-na ... o-lechenie
и ако го приемете запишете се и елате на преглед.
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Re: БОЛКА В РАМОТО

Post by Д-р Руйчев »

Илия, изпълнявам съвета Ви по мейла и Ви отговарям тук. Да, болката в рамото може да е от много причини -артроза на ставата, плексит, мускулно преразтягане и др. Отговарям по този начин - независимо от причината! - защото чак тук при мен, след много разговори и наблюдение мога да преценя КАКВО ЛЕЧЕБНО ФУНКЦИОНАЛНО ПОВЕДЕНИЕ е нужно. Често пъти то има нещо общо, защото винаги е свързано с влиянието на гравитацията върху цялото тяло и областта. Нали затова открихме и школата за оздравителен Чи гун https://www.facebook.com/%D0%A7%D0%B8-% ... t=page_fan
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Re: БОЛКА В РАМОТО

Post by Д-р Руйчев »

Друг е въпросът, че така съставям и своят план за акупунктурно лечение, но като част от общият комплекс. Надявам се да съм изчерпателен този път.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests