Междуребена невралгия

Този ФОРУМ е предназначен за вас, страдащите - да задавате въпроси и обменяте мнения и опит в областта на болката и нейното лечение.
Guest

Междуребрена невралгия?

Post by Guest »

Здравейте,на 27 години съм.Търся пулмолог,тъй като вече от две години имам дихателни проблеми,а от три месеца имам странни болки в долната част на ребрата отпред и отзад на гърба.
Пушач съм от 10-12 год и се притеснявам много.Опитвам се да отказвам тютюнопушенето,успявам за няколко дена,после пак започвам с тенденция да го спра окончателно обаче.
Получих силни,но някакси тъпи болки в областта под гърдите отляво и отдясно септември месец тази година и отидох на рентгенова снимка.От година и нещо съм ходила няколко пъти на рентгенови снимки и всеки път диагнозата беше-перибронхитни промени.Миналата година лятото ми са правени куп изследвания в клиниката по алергология,на които не се установи нищо.Но за първи път получих тези болки тази година и сега вече продължават повече от две седмици,като понякога спира да ме боли за един ден и на другия ден пак.Не кашлям изобщо и нямам храчки.Имам обаче запушване на носа и отделяне на необилен секрет от носа само сутрин,след ставане.Между другото и болките са най-силни сутрин след ставане.ГП-то ми смята,че е невралгия,но при мен има и задух,освен болките.Постоянен задух от много време.Правили са ми ФИД пак лятото миналата година и уж беше добре.
Не зная дали може да придобиете така представа ,много ще Ви бъда благодарна,ако ми отговорите.
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Re: Междуребрена невралгия?

Post by Д-р Руйчев »

Здравейте! Вижте, едно е да придобиеш представа, друго е да имаш мнение, когато отговориш сам на въпросите си на живо при преглед, трето е да имаш наблюдение проследявайки и след това човека. С една дума ако искате да съм Ви полезен, съберете медицинската си документация и се обадете за час. Надявам се да не е нещо сериозно и да е поправимо. Успех Ви желая!
Мария /дъщеря/

Re: Междуребрена невралгия?

Post by Мария /дъщеря/ »

Искам да попитам д-р Руйчев нали междуребрена невралгия се получава при Херпес Зостер? Интересувам се защото баща ми от няколко месеца има страхотни болки въпреки че обривът му премина. Може ли да му се помогне с нещо при Вас?
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Re: Междуребрена невралгия?

Post by Д-р Руйчев »

Мария, писал съм тук и на други места за Невралгията след ХЕРПЕС ЗОСТЕР, защото имаме вече доста опит и доста добри резултати, като се има предвид за какво тежко страдание става дума. Ще се опитам да резюмирам проблема, възможностите, рисковете и т.н.
МЕЖДУРЕБРЕНА НЕВРАЛГИЯ е засягане на един от нервите излизащи от гръбнака и разположени по хода на реброто. Може да се причини от различни фактори, но вирусът на Зостер е един от най-честите. Счита се че той уврежда самият нервен ганглий, т.е. НЕРВНА ТЪКАН директно!!! Не е ясно защо при възрастните заболели обаче, след преминаване на обрива се развива тази НЕВРОПАТНА БОЛКА /един вид информационен бръм - сигнал който се ражда вътре в мозъка, а не се движи към него/... Това страдание продължава с години и при нас са идвали направо наркоманизирани хора в напреднала възраст! Възрастта и късното начало на лечението рязко влошават резултата. Тъй като истинско лекарствено лечение на тази болка няма, препоръчвам да не се губи време, а да започваме специалната акупунктура, която с риск да прозвучи нескромно се прави само при нас! Нещо повече - пресните случаи /още с кожни промени!/ ги свързвам с проф. Дундаров автор на ПАНДАВИР лекарство за мазане по-добро от швейцарското. Защо това лекарство което съм ползвал преди повече от 20 г. още го няма на пазара не питайте мен! Неотдавна над 80 г. пациент дойде при мен за болката, аз видях и обрив, поставих диагнозата, свързах го спешно с професора и го мазаха с ПАНДАВИР, като в същият момент аз започнах акупунктурното лечение. Фактът че 3 месеца не ме е търсил говори само, че това е един от малцината българи останали без невралгия след болестта на тази възраст! И за да бъда точен докрай - овладяваме ранните невралгии над 50%, като алтернативата на този успех не мисля, че си я представяте добре...
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Re: Междуребрена невралгия?

Post by Д-р Руйчев »

До авторката на темата подписана като ГОСТ:
Г-це, вчера докато подготвях отговора за Херпес Зостер си припомних, че състояние подобно на Вашият случай "невралгия или не?" се намира при някои случаи на туберкулоза! Не казахте нищо за манту проба?! Тъй като не се обадихте повече, длъжен съм да Ви предупредя в случай, че още посещавате форума...
etaniel
Posts: 2
Joined: Tue Jul 03, 2012 4:37 pm
Contact:

Междуребена невралгия

Post by etaniel »

Здравейте!
Имам близък на 65 г, който от 2 месеца е с адски болки, причинени от дизагноза според невролозите "междуребрена невралгия". Човекът не може да спи, не може да се движи, спи на стол и се тъпче с аналгетици. Изписали са му алопатични лекарства, които обаче не му помагат на този етап изобщо. Освен болките има и много голяма кожна екзема на единия крак, която секретира и нея я лекуват с антибиотици и разни пасти за пазане.
Моля д-р Руйчев да ми каже дали има алтернативно лечение на тези неща и дали обривът на крака и невралгията с болките са свързани?
Човекът е със сърдечни проблеми от години, пие лекарства за разреждане на кръвта, сърцето му е в постоянна аритмия, както и не добро общо състояние. Преди време имаше проблеми с алкохола, от няколко години не пие концентрат.
Моля споделете как може да му се помогне!!! Как да се свържем с вас?
Guest

Re: Междуребена невралгия

Post by Guest »

От описанието Ви не става ясно от какво идва невралгията - след херпес Зостер или друго? С медикаменти това едва ли ще се оправи, изисква комбинирано и упорито бързо лечение. Ще трябва да се обхване по възможност и екземата. Това което ме безпокои са възможните психически промени при алкохолната предистория. В черният дроб на човека тече голям сблъсък и в момента, поради разните лекарства, които пие. Покажете му по възможност челната страница на сайта - да прочете какво и как се прави при нас и то колкото по-подробно, толкова по-добре за него. Ако желае лечение нека се обади след 16-ти юли на телефоните от КОНТАКТИ С НАС .
Успех му желая!
Д-р Руйчев
etaniel
Posts: 2
Joined: Tue Jul 03, 2012 4:37 pm
Contact:

Re: Междуребена невралгия

Post by etaniel »

Здравейте, д-р Руйчев!
Не е ясно от какво идва невралгията. Никой не казва на този етап. Предстои ЯМР във ВМА. От него ще стане може би ясно дали това е диагнозата. Моля да ми кажете дали при вас има аалтернатива за лечение и облекчаване на болките, които на този етап са непоносими (пак казвам, човекът спи на стол и не се храни почти). Колко евентуално процедури трябва да се направят и какво точно представляват те? Иглотерапията вредна ли е за хора със сърдено-съдови заболявания какъвто е случая?

Благодаря много!
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Re: Междуребена невралгия

Post by Д-р Руйчев »

Етаниел, съжалявам не съм видял продължението Ви. Както пише навсякъде тук с три сеанса ще се види променя ли се нещо към добро и много често те са достатъчни. Разбира се, че няма да правим лечение, което е опасно за пациента независимо с кръвно или кръвоносно заболяване е, нали затова говорим за 90 минути преглед и интервю. Моля Ви дайте на човека сам да прочете сайта, хартата на пациента, условия методи и т.н. Той трябва да е наясно, че минимум 50% от усилието да му се помогне е негово!
ivan_petrunov

постхарпесна невралгия

Post by ivan_petrunov »

Баща ми на 83 години получи херпес зостер, но поради операция на дебелото черво не се лекува своевременно.
Вече 2 години има болки в лявата част на гръдния кош под сърцето и отзад по гърба.
Моля, за съвет или лекар които може да помогне, защото болките на нетърпими.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 8 guests