оток на крака след операция на скъсан ахилес

Този ФОРУМ е предназначен за вас, страдащите - да задавате въпроси и обменяте мнения и опит в областта на болката и нейното лечение.
Post Reply
miromanov
Posts: 1
Joined: Fri Nov 02, 2012 1:05 pm
Contact:

оток на крака след операция на скъсан ахилес

Post by miromanov »

След оперативна намеса на скъсан ахилес ми беше свален гипса на 35 ден На 45 ден бях на рехабилитация за 10 дни на Вършец Хода на глезена се подобри и ходя без патерици,но крака е доста оточен все още Какво да направя за да изчезне отока?
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Re: оток на крака след операция на скъсан ахилес

Post by Д-р Руйчев »

Най-добре е да дойдете на преглед, да извършя минимум 1 процедура с акупунктура, лазерпунктура или мокса и да очертая кои точки и как да третирате после сам у дома. По правило отокът се повлиява много бързо и добре. Особено ако сте отСофия е много лесно да се обадите и да си запишете час. Тук във Форума имаше писано от стари пациенти с травми каква помощ са получили. Успех Ви желая!
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Re: оток на крака след операция на скъсан ахилес

Post by Д-р Руйчев »

Проверих. Вижте в архива: ПОМОЩ ПРИ ТРАВМИ.
Джоди

Re: оток на крака след операция на скъсан ахилес

Post by Джоди »

Над трийсет дена след артроскопско чистене на коляното, то си ме болеше и правеше отоци. За една седмица направих три процедури при д-р Руйчев и ставата видимо се успокои! Започнах да стъпвам нормално и съм вече с надежда! Сега се чудя дали да правим заключителната процедура или да поискам още една?! Сякаш ме е страх да си тръгна от това лечение... :?:
Мето

Re: оток на крака след операция на скъсан ахилес

Post by Мето »

Аз пък 40 дена имах "замразено" рамо - болеше и денем и нощем. Слава богу, че ми казаха за тази клиника, защото можеше да си откарам така и още месец. Но искам да кажа друго - на третата процедура вече отидох с усещането, че болестта си отива! Може още да боли, но вече въобще не е същото - рамото се раздвижи и като правех движенията, на които ме учеха то пукаше и облекчаваше веднага повече и повече. Затова страховете ми изчезнаха! Докторът много хубаво го каза този израз:"сякаш ЗЛОТО в болката беше изтръгнато!" Това било познато състояние, когато се раздвижат енергиите, соковете или каквото там се отпушва...
Така че братко съвсем спокойно си направих последният сеанс и сега съм с игли в ушите, а болката отзвучава съвсем.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests