Професионални хронични болки при музикантите

Този ФОРУМ е предназначен за вас, страдащите - да задавате въпроси и обменяте мнения и опит в областта на болката и нейното лечение.
Post Reply
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Професионални хронични болки при музикантите

Post by Д-р Руйчев »

Днес световната онлайн платформа МЕДСКЕЙП разпространи изследване, че 65% от професионалните музиканти в света имат мускуло-скелетни болки. За разлика от тях елитните спортисти имат екипи от медици и съветници, докато музикантите се смущават да помислят /камо ли да кажат!/, че от свиренето ги боли! Авторите на изследването съобщават, че при голям брой чудесни изпълнители хронични болки прекъсват кариерата или влошават развитието им, защото общо практикуващите лекари не са известени, камо ли запознати, че свиренето на флейта или китара може да доведе до синдрома "замразено рамо" например. Накратко - моята теория, че гравитацията е основна физиологична сила и десетилетният ми опит в холистичният подход са донесли чудесен резултат при китарист, флейтистка и пианисти. Готов съм да обуча страдащи, рехабилитатори и колеги на задължителната профилактика, която търси днешната статия! Още повече, че музиканти и актьори работят ИМЕННО чрез връзката емоция и мускулно движение, а пък за разлика от спортистите много трудно намират адекватна медицинска помощ. Впрочем правилата за самопомощ могат да се намерят в книгата ми, но искат внимателно разбиране!
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests