болест на Чандлър

Този ФОРУМ е предназначен за вас, страдащите - да задавате въпроси и обменяте мнения и опит в областта на болката и нейното лечение.
велтман

болест на Чандлър

Post by велтман »

Здравейте, поставиха на сина ми диагноза -асептична некроза на тазобедрена става или т.н. болест на Чандлър.Поради размотаване по различни специалисти сме доста закъснели и единственият изход е смяна на ставите, но проблема е и болката. Можете ли да направите нещо по този случай, как стават нещата.
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Re: болест на Чандлър

Post by Д-р Руйчев »

Преди 2-3 седмици тук някъде отговорих на едно момиче със същото заболяване. Обясних му, че никакви звезди не мога да му сваля от небето, случаите са невероятно индивидуални, но като правило имат облекчение на болките поне в началото. При неясната природа и никаквото консервативно лечение на болестта това направо си е ефект! Като прибавим и обучението по мускулоскелетна конструкция и профилактика на индивида ползата става пожизнена - важи и без и със операция. Впрочем момичето дойде и след кратък курс се подобри. В момента мисля че още е с ушни игли - въздействието й продължава. Потърсете коментарите из сайта и може да й намерите адреса за справка. А мен може да ме потърсите за преглед винаги на телефоните. Успех Ви желая!
Guest

Re: болест на Чандлър

Post by Guest »

Д-р Руйчев wrote:Като прибавим и обучението по мускулоскелетна конструкция и профилактика на индивида ползата става пожизнена - важи и без и със операция.
Може ли разяснение по-точна на
обучението по мускулоскелетна конструкция
.На 03.01.2013г в МБАЛ "св.Панталеймон" гр.Плевен ми извършиха "декомпресия" на лява тазобедрена става ,която е с над 50% асептична некроза.В момента съм с патерици .Дясната ми става също е с асептична некроза и е около 10%. Докторът искаще да почне с нея (мен не ме боли).Аз поисках на лявата понеже съм с болки на нея но за сметка на това докторите не дават голям шанс за въстановяването й.Сега като натоварвам само десния крак притесненията ми са , че той може да стане по зле от левият.Никой не ми казва да ли мога да правя някакви упражнения за оперирания крак(Имам усещането ,че той става "по-слаб")
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Re: болест на Чандлър

Post by Д-р Руйчев »

Г-не, отговарям Ви при целият риск да се приказват такива неща от разстояние и без преглед! Предполагам, че колегите са искали декомпресия при 10-те % некроза, защото този процент дава по-големи шансове за следоперативен резултат. От друга страна представете си сега дясната става да беше оперирана, как щяхте да ходите с 50% унищожена лява такава? Нали щяхте да товарите повече нея?! Може би е било по-добре направо да Ви сложат ендопротеза в ляво, но в никакъв случай не се бъркам в избора на ортопедите, още повече, когато дори не знам възрастта Ви! Мускулосклетната конструкция и функциониране са пояснения, които правя само при преглед на място, защото обяснявам как е проектирано тялото съгласно Източните теории и отнасяме към проекта към реалното състояние. Така страдащият научава принципи, които би могъл да ползва - кой колкото успее и иска да се бори. Без работа мускулите наистина отслабват...
Успех Вам!
владо
Posts: 2
Joined: Sun Feb 17, 2013 3:33 pm
Contact:

Re: болест на Чандлър

Post by владо »

Здравейте.На 46г съм със същата диагноза.Преди 13 дена ми смениха лявата тазобедрена става в гр.Трявна- прф.Аспарухов, много съм доволен за сега.Беше 3-та степен увредена, така пишеше на заключението от скенера, а дясната е 2-ра степен и все още не ме боли ,но е въпрос на време.Та въпросът ми е- Някой ако си е правил КОРДЕКОМПРЕШЪН на такава става да сподели дали има резултат и има ли въобще смисъл да се подлагам на такава маниполация или да чакам да се появи болката и да я сменям и нея? Благодаря предварително.
Д-р Руйчев

Re: болест на Чандлър

Post by Д-р Руйчев »

Владо, и на мене ми е любопитно какво мислят оперираните Ви колеги по заболяване. Форумът си е ваш! Това, което искам аз да Ви кажа е, че си струва да се научат някои физически правила за мускулоскелетното разпределение на тежестта. Защото ако успеете да не претоварите болната става можете по-дълго да живеете без болка и да не я деформирате много. За съжаление това не става по пощата обаче, а иска анализ на възможностите на място.
владо
Posts: 2
Joined: Sun Feb 17, 2013 3:33 pm
Contact:

Re: болест на Чандлър

Post by владо »

Здравейте д-р Руйчев,как мога да се свържа с Вас?За контакти с мен varna_auto@mail.bg
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Re: болест на Чандлър

Post by Д-р Руйчев »

Свързването с мен е много просто! Всичко е описано в КОНТАКТИ на сайта болка.бг
Миро

Re: болест на Чандлър

Post by Миро »

Миналата година преживях две декомпресии и на дясната и на лявата ТБС. За съжаление и двете с нулев ефект. Сега съм се закрепил в вякакво си положение и чакам за смяна на ставите.
Лично мое убеждение е , че тези декомпресии са безсмислени. Когато ми откриха асептичната некроза и на двете ТБС, реших да направя операция на на тази, която ме болеше повече. В резултат на натоварването на другия крак, положението му бързо се влоши и се наложи операция и на него в резолтат на което се влоши положението и на първия опериран крак. Така се получава омагьосан кръг и най-накрая пак се стига до смяна на ставите но след една година мъки и куцане с патерици.
Guest

Re: болест на Чандлър

Post by Guest »

Здравейте,
След костна сцинтиграфия и ЯМР и при мен има съмнение за асептична некроза. На ЯМР бях преди 2 седмици. От тогава съм на НСПВС, но от днес болката стана много по-силна. Утре отново ще отида на преглед. Молбата ми е да ми препоръчате къде да отида за декомпресия ако се наложи. Бих се консултирал и друг лекар за второ мнение. Моля орепортчайте ми къде и при кой? Сега ходя в Ортомед Горна Баня.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests