Безсъние, депресия и страхова невроза

Този ФОРУМ е предназначен за вас, страдащите - да задавате въпроси и обменяте мнения и опит в областта на болката и нейното лечение.
Post Reply
Guest

проблем паническо разстройство

Post by Guest »

Имам от близо две години панически атаки. Пия антидепресанти, но нямам много подобрения, възможно ли е лечение на паническото разтройство с други методи - алтернативни, без лекарства. Моля дайте съвет. Благодаря!
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Re: проблем паническо разстройство

Post by Д-р Руйчев »

Да, има такава възможност именно при алтернативните методи, но с интегративен подход. Това значи сбор от диагностика от вътрешната медицина, кардиологията, психологията и евентуално сбор лечебни средства от Източната медицина. Понякога не става бързо защото ключът към лечението е много индивидуален. И не забравяйте важното: ТУК ВИЕ СЕ ЛЕКУВАТЕ, НИЕ ВИ ПОМАГАМЕ САМО! АКО СЕ ОПИТАТЕ ДА ИЗЛЪЖЕТЕ НАС, ЛЪЖЕТЕ СЕБЕ СИ.
Успех Ви желая, който/която и да сте! Решите ли се, обадете се!
Guest

Re: проблем паническо разстройство

Post by Guest »

Имам болки в гърба, стягане в гърдите, тахикардия от 3 год.,когато пред очите ми умря баба... Първият прием тук докторът си игра с мен ЧЕТИРИ ЧАСА. И въпреки това направих паник атака...
На вторият сеанс успях!!! Излежах по очи спокойно времето на процедурата. СПОКОЙНО, колега, разбираш ли?! Ами ако изуча всичко както трябва и се справя сам?
Благодаря на доктора, че първо ми спря лекарствата, благодаря на Господа, че ги бях пил толкова кратко!
Алекс

Безсъние, депресия и страхова невроза

Post by Алекс »

Здравейте,
От 4-5 месеца страдам от депресия (придружена със страхова невроза), чиито най-изявен симптом е безсъние и понижен апетит. В момента посещавам психотерапия, но понеже е от скоро поне във физическите симптоми нямам облекчение. Въпроса ми е дали може да се помогне на състоянието ми със средствата на ТКМ? В момента не употребявам антидепресанти, а само екстракт от жълт кантарион. Предварително благодаря.
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Re: Безсъние, депресия и страхова невроза

Post by Д-р Руйчев »

Здравейте, Алекс! Отговарям направо и честно - аз работя с психотерапевти и те работят с мен. Има какво да се опита с холистичният подход, който прилагаме, но броят и програмата на сеансите е по-различен отколкото при другите ни пациенти. Психолозите считат, че едновременната ни работа дава много повече от удвоени резултати, но всеки с индивидуалността си, включително и като съдба! Ако решите да дойдете, обадете се час за консултация първо. Искрено Ви желая успех! Психотравмата Ви ще отмине, "тройката" Ви ще я пречисти без последствия!
Алекс

Re: Безсъние, депресия и страхова невроза

Post by Алекс »

Благодаря много за отговора. Ще дам още малко шанс на настоящата си терапия и при нужда ще ви потърся. Всичко хубаво ви желая и продължавайте да помагате на хората!
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Re: Безсъние, депресия и страхова невроза

Post by Д-р Руйчев »

Алекс, психолозите с които работя ми направиха остра забележка, че в отговора си не съм подчертал успешното лечение тук на повечето Ви телесни симптоми! Да апетитът ще се върне бързо и сънят Ви ще се подобри. Съжалявам за пропуска! И Ви благодаря за добрите думи...
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Re: Безсъние, депресия и страхова невроза

Post by Д-р Руйчев »

Напоследък по телефона зачестиха въпросите дали "акупунктурата" помага при емоционални разстройства като тревожност, депресия, паник атаки и прочие. Сама по себе си тя помага много бавно, след много сеанси. Но тук никога не се прави само "акупунктура". Първо се изгражда подробно пъзела на проблема от симптоми -телесни, вегетативни и емоционални. После всичко се преценява от гледна точка на стандартната медицина, китайската медицина и психотерапията. Чак тогава се търси най-краткият път за лечение и обучение на човека като цяло. Това е най-бавният, най-времеемкият, но и най-ефективният подход. Само така акупунктурните сеанси се свеждат до 3-6 броя. Целта е човекът, колкото може по-рано, да поеме здравето в ръцете си.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot], Semrush [Bot] and 9 guests