Страхотни болки от дискова херния

Този ФОРУМ е предназначен за вас, страдащите - да задавате въпроси и обменяте мнения и опит в областта на болката и нейното лечение.
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Re: Страхотни болки от дискова херния

Post by Д-р Руйчев »

Е да, нескромно е да кажа, че този лекар, който беше с малцината в международна опозиция на използването на опиати за "лечение" на хронична болка, СЪМ аз. Оказах се прав и можах да опиша теоретичното доказателство предричащо неуспеха на опиатите за тази цел. Но не очаквах, че в САЩ ЩЕ ИМА ТОЛКОВА МНОГО ЖЕРТВИ от тази кампания. Сега разбирам защо ме канеха по мейла "колега, обади се тук, обади се там!" в подкрепа на опозицията в това лечение...
Следващата заблуда е, че болката при дисковата болест се причинява от изскочило парче хрущял от диска между прешлените! Това става изключително рядко! В 80 % болките са причинени от залавни места на сухожилия, ставни връзки, преразтегнати мускули - въобще от меки тъкани. Поради нарушен мускуло-скелетен баланс при движение в лявата и дясна половина на тялото настъпва хронично схващане. А дисковата херния се оказва фон или паралелна промяна... Нейсе, това го разяснявам само на място на пациентите си, защото и преди и сега малката ни клиника работи наистина като Здравна комуна - на самоиздръжка от болните! Нито официалната "наука", нито официалното здравеопазване, нито друг фонд помага за лечение или обучение на студенти, рехабилитатори и т.н. Жалко, колко неща можехме да правим!
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Re: Страхотни болки от дискова херния

Post by Д-р Руйчев »

viewtopic.php?f=2&t=18581
Тук е едно от доказателствата...
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests