Страхотни болки от дискова херния

Този ФОРУМ е предназначен за вас, страдащите - да задавате въпроси и обменяте мнения и опит в областта на болката и нейното лечение.
izlekuvan

Re: Страхотни болки от дискова херния

Post by izlekuvan »

Аз имам три хернии и съм културист. Единственото което помага е 3-4 пъти в седмицата да спортувате като правите упражнения зя корема и кръста, аз така за 3 години сам си оправих кръста, а преди не можех да пръдна от болка
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Re: Страхотни болки от дискова херния

Post by Д-р Руйчев »

Браво, Излекуван! Радвам се, че сам сте намерили верният път! Тук ние се учим, че най-добрият "корсет" за гръбнака са четирите "пружини" на мускулите - 2 по 2 на гърба и корема. Учим как да се обезболят първо, после как сами да постигаме това с Чи гуна и накрая как физически да заздравим мускулите си. Програмата цели да има много повече оздравели като Вас!
ivaylo.veselinov
Posts: 1
Joined: Fri Feb 14, 2014 4:56 pm
Contact:

дискова херния L4L5

Post by ivaylo.veselinov »

От 1.5 месеца знам че я имам , много ме боли нямам парези , боли ме кръста , дупето , краката . Напрекъснато съм на милгама , баклофен , профенит диклак. Сега съм и на системи с матанол и алмирал. Но не ми минава , не мога да спа от 118 кила станах 95 не мога да работя. Не ми действат оспокоителните пия вечер паратрамол , но ме държи 2 часа и после пак . Малко ми действа Перскиндол за мазане.
скам да попитам може ли с тези болки да правя упражненията за дискова херния и дали да пробвам за масажи. На 33 години съм здрав съм бил винаги а сега за 1 месец се превърнах в един урод ревящ .Моля ви се кажете как да намалея болката
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Re: дискова херния L4L5

Post by Д-р Руйчев »

Ивайло, отговорих Ви на лични съобщения. Трябва да знаете, че нивото на хернията има значение дотолкова, доколкото се различава само участъка на болката, инак тя се преживява с еднаква сила. Разбирам, че състоянието Ви е много мъчително, но то се отличава от другите само по това, че е Ваше, нали? Ще Ви помоля за куража да прочетете за опита на другите страдащи, има доста поучителни и полезни неща там. Моля проверявайте дали правилно изписвате думите - особено на лекарствата, инак не мога да отговарям правилно. Вашата тема е част от съседната във форума, така че двете ще бъдат обединени. И най-важното - успех, Ивайло! Изход има, и то добър! Колкото и да не Ви се вярва в момента...
Реимигрант

Re: Страхотни болки от дискова херния

Post by Реимигрант »

За по-малко отколкото за един ЯМР в БГ /малко над 200 лв за целия курс на лечение при д-р Руйчев!/ стъпих на краката си буквално и по отношение на диско болестта си... Извинявайте, ама това е смешно! Само ако можеше да говори гръцки този доктор!..
djina
Posts: 1
Joined: Wed Nov 18, 2015 10:25 am
Contact:

Re: Страхотни болки от дискова херния

Post by djina »

Доставиха ми от Германия Discus compositum N mit Kalmiq
Който има болки от дископатия или дискова херния знае,че това са обезболяващи и лекуващи ампули,
които са хомеопатични.Така се спасяваме от непрекъснатите НСПВ или кортикостероиди.
Който има нужда от тях може да ми звънне на 0888717224.
Една ампула струва 2 евро там-давам ги без всякаква надценка,просто племенникът ми изпрати 2 кутии.
Guest

Re: Страхотни болки от дискова херния

Post by Guest »

Здравейте, а някой пробвал ли е с лумбостат? Тук има нещо, което ми се струва интересно http://doctolog.bg/3-ortopedichni-kolani-za-krsta, но все още не мога да се реша. Моля дайте някакви отзиви, че вече...
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Re: Страхотни болки от дискова херния

Post by Д-р Руйчев »

Драги ми Гости, това не е място за реклами! Ще оставя рекламният Ви линк за лумбостати само срещу правото ми да съобщя отново - най-добрият лумбостат са собствените 4 мускула - 2х2 отпред и отзад, които управляват гръбнака! Най-често болките са причинени от оток и схващане на залавното място на един от задните и тук лумбостатът помага фалшиво - замества собственото Ви укрепване чрез баланс и движение, които разнасят отока. Може отначало да е малко трудничко да се научи, но после е полезно за цял живот - като профилактика и лечение!
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Re: Страхотни болки от дискова херния

Post by Д-р Руйчев »

Г-н Тодоров, съжалявам, че не сте дал личен адрес, а трябва да Ви отговоря. Разбирате, че често въпроси и отговори се повтарят и темата тук би станала безкрайна! Да,цената на курса лечение е същата. Да, и на лумбални дискови болки може да се помогне! Не става въпрос точно за "прибиране на хернията", а за спадане отока около коренчето на гръбнака. По същество това се постига с ПРАВИЛНА КОМБИНАЦИЯ ОТ ТОЧКИ за това на което викате "иглотерапия". То си е медицина първо - изгражда се друг вид диагноза, преди да се боде, нагрява или прави лазерпунктура. Задължително е в същият момент да Ви обучат на ПРАВИЛНА походка, седеж и стойка, така че минимално да напрягате засегнатите мускули и меки тъкани, което допълнително сваля отока! Шансът е 3-4 към едно в полза на успеха. Ако не дай си Боже влезете в последните 20% и успехът не е съществен тогава можете да отидете на неврохирург. Логично е да е така, а не обратното, нали?! Трябват Ви 4 последователни дни в София и след 10 дни едно идване до мен за четвъртия сеанс - за него няма нужда от преспиване в Столицата.
Искрено Ви желая оздравяване!
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Re: Страхотни болки от дискова херния

Post by Д-р Руйчев »

Драги посетители, уважаеми страдащи! Не ме питайте мен защо сайтът не излиза напред в търсачките, както едно време. Оказа се, че за годините през които ние работим тук и усъвършенстваме познанието за природата на тези болки и комплексното им лечение, айти специалистите са открили "ускорители", "промотъри" и т.н. на информацията в мрежата. А ние не сме платили ни лев за "промотиране" на сайта и Центъра ни. Затова сме скромна Клиника за бутикова медицина, без никакви грантове и субсидии. Както казаха млади пациенти, изкривени от компътюрна работа "Това тук е здравна комуна - ако искаме до го има сами си го издържаме!" Но аз съм щастлив и от пътят ни, и от резултатите... Тези дни осъдиха фалшивата световна кампания "за борба с болката", но да сте чули някъде, че у нас един лекар от 12 години се бори срещу тази лъжа?! По ТВ?!Не. А вижте тук: https://money.bg/companies/osadiha-john ... ashti.html
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests