Артрит

Този ФОРУМ е предназначен за вас, страдащите - да задавате въпроси и обменяте мнения и опит в областта на болката и нейното лечение.
Post Reply
tanita64
Posts: 2
Joined: Wed Jul 10, 2013 11:07 am
Contact:

Артрит

Post by tanita64 »

Здравейте!
Вече пети месец съм с болки и схващания. Отначало започна като мускулна треска, после болки в гърба, краката, сега и в ръцете. Какви ли не диагнози ми поставяха - радикулит, увреждане на междупрешленни дискове, сколиоза, шийна остеохондроза. И лечението беше с какво ли не: отначало Фламексин и Баклофен, след това Профенид и Милгамма на инжекции, след това Дипрофос, Ксефорапид и Баклофен; накрая с МИГ 400 и Парацетамол. От МИГ 400 усетих как бъбреците ми заминават и ги спрях. Пет дни бях в МБАЛНП "Свети Наум" с диагноза "Двустранна шийна радикулопатия С8 Тн1. Шийна остеохондроза". Там ме лекуваха с Дексаметазон и Алмирал и като ме изписаха ми дадоха рецепта за Диклофенак Дуо+Ранитидин. И след всичко това отново съм на същото дередже. Последно си взех карта за почивка на Бургаски минерални бани, но в последния момент отидох на известен невролог в Бургас, д-р Иван Смолев, за който се чудя как по-рано не се бях сетила (може би защото сега е пенсионер). Той каза: "В никакъв случай балнеолечение в тоя момент. Ще се върнете на инвалидна количка". Неговите съмнения са за артрит или миелопатия. Направих изследвания на кръвта и тези, които не са в референтните стойности, са: тромбоцити-708, СУЕ-42 mm/h, фибриноген-5.90 g/L и С-реактивен протеин-33.43 mg/L. На 12.07. ми предстои МРТ на шийни прешлени. На 48 години съм.
Понеже не срещнах във форума тема за артрит, а това е последната ми "диагноза", ми се ще да науча нещо повече за нея. А молбата ми към д-р Руйчев е - моля Ви, дайте мнение за състоянието ми доколкото можете от горното описано!
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Re: Артрит

Post by Д-р Руйчев »

Танита, съжалявам за закъснелият малко отговор, но не бях на работа до вчера. Изследванията Ви наистина могат да говорят за артрит - повишена утайка и С-реактивен протеин. Но не са ли Ви казали, че при тези високи тромбоцити и фибриноген има опасност от образуване на тромби? Въобще не съм съгласен да отговарям на въпроси така на парче, защото така почват заблудите. Аз държа да си огледам пациента отвсякъде и да видя както изследванията така и оплакванията му на място. Ако не се запишете при нас, вижте поне да Ви консултира качествен хематолог.
Ивайло

Re: Артрит

Post by Ивайло »

Имам много сериозни болки в гръбнака - между плешките и в кръста. Говореха ми за артрит, спондилит, накрая за Бехтерев. Не искам да пия цял живот кортикостероиди и отидох при д-р Руйчев за лечение. След 4 процедури съм много по-добре, дори с мотиката вадих картофи! Очевидно не съм довършил лечението, но болките са слаби и само нощем. С нетърпение чакам да видя утайката и кръвните ми изследвания не са ли се подобрили?!
Guest

Re: Артрит

Post by Guest »

Здравейте.преди 2 месеца направих цистит,лекувах се.Малко след това се появиха сърбежи по тялото и след 2-3 дена страхотни болки в стави ,мускули и сухожилия.Какви ли не изследвания не ми правиха,всичко в норма с изключение на ц-реактивен протеин-14.Изследване за хламидия положително,диагноза реактивен артрит.Въпросът ми е лекува ли се това заболяване и този дискомфорт на кожата,който се появява успоредно със ставните болки какъв е,като чета не е типичен за артрита
?
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Re: Артрит

Post by Д-р Руйчев »

Наистина описаното от Вас прилича на реактивен артрит. Кожните обриви не са типични, но не са невъзможни при такова автоимунно заболяване, а могат да бъдат и на психосоматичен принцип, както при псориазиса. Всичко това е празно гадаене от разстояние, изисква се наблюдение от добър лекар. Дали се лекува?! Доста трудно и много индивидуално. Как искате да Ви отговоря без дори да знам пола Ви?! С две думи - не е форумът решението на този сериозен въпрос, иска се работа. Успех!
tanita64
Posts: 2
Joined: Wed Jul 10, 2013 11:07 am
Contact:

Re: Артрит

Post by tanita64 »

Здравейте д-р Руйчев,
Пиша Ви, за да ви кажа какво се случи с мен след иглотерапията. Диагнозата ми е Анкилозиращ спондилит. След многото прочетено в интернет, разбрах, че действително трудно се открива тази болест, наречена още Болест на Бехтерев. На мен ми бяха необходими около 5-6 месеца. Благодарна съм на съдбата, че попаднах на чудесна лекарка - ревматологът д-р Наталия Маринова от болница Софиямед. Сега съм на биологично лечение и съм в състояние да ходя на работа и да съм полезна на себе си и на близките си.
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Re: Артрит

Post by Д-р Руйчев »

Танита, много се радвам, че сте по-добре! В интерес на истината при Вас се мислеше за Бехтерев още от началото, но за мен както знаете не е от особено значение дали ще го кръстят така или анкилозиращ спондилит и т.н. щом лечението не се отличава принципно. Просто етикетът не променя съдържанието! По-интересно е, че сега сте на БИО-ЛЕЧЕНИЕ. Радвам се, че колегите започнаха да слагат тази представка, сетиха се, че в медицината трябва да има и биология, не само техника и фармация! Още веднъж - браво, че се повлиявате така и сте по-добре!
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests