Сборни за дисковата болест

Този ФОРУМ е предназначен за вас, страдащите - да задавате въпроси и обменяте мнения и опит в областта на болката и нейното лечение.
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Re: Сборни за дисковата болест

Post by Д-р Руйчев »

Случи се буквално вчера! Аз работя, първи сеанс с напрегнат пациент с болки, аз съм съсредоточен, започвам процедурата и ми звъни мобилният. От другият край на България звъни 24 г. момче паднало преди 2 месеца на ски и от тогава го боли като дискова херния, ама май болката намалява, май се оправя, но дискът може ли да се възстанови и той какво трябва да направи за да "се излекува без остатък", защото го е страх да не стане дискова херния?! И чака на телефона... Пред мен лежи разсъблечен болен, който си е платил това време и вниманието ми, а онзи иска да го профилактирам "без остатък"! За което трябва първо да му обясня 4-5 статии ВЕЧЕ публикувани в сайта ми.Знам и за момчето е важно, тревожи се, но как да стане по телефона?! Представяте ли си ситуацията от всички страни?!
Верният отговор беше:"Превъзпитай се!" Но нямаше да разбере, че това е по отношение на представите му, навиците на тялото и емоциите му, ако иска да е "без остатък"...
vnumona
Posts: 1
Joined: Wed Nov 18, 2015 2:15 pm
Contact:

Пареза на н. перонеус

Post by vnumona »

Здравейте, след операция на майка ми и поставяне на имплант на тазобедрена става остана с трудно подвижен крак, с много силни болки в ходилото , безчувственост в долната част и с голям постоянен оток/един месец до днес след операцията/.От ортопедия я прехвърлиха с "подобрение" в рехабилитация, където болките продължаваха денонощно,неподвижен крак и там случайно разбрахме,че има увреждане на нерва при поставяне на упойката,което са ни го "спестили" като информация в ортопедията.
Така я изписаха от там с думите- "гледайте оптимистично,случва се 1 на 1000". Сега е в къщи на легло - успяваме с помощ да стане и с една стъпка на здравия крак да се прехвърли на стол-тоалетна.При това състояние тя се нуждае от денонощна помощ.Записах час за ЕМГ, което изследване предстои.Има ли някаква надежда-нещо да се направи да се подобри поне малко или така ще остане на легло с болките докато издържи организма.Като лечение от отделението ми изписаха дузодрил, габагамма и детралекс.
Ще бъда благодарна , ако получа поне някакъв отговор било положителен или отрицателен.
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Re: Пареза на н. перонеус

Post by Д-р Руйчев »

Здравейте! Наистина е неприятно положението, но трябва да се опита борба, инак става още по-лошо. Не вярвам да е от упойката - кой го каза ортопед или какъв специалист?! За упойката може да говори само анестезиолог! Възможно е от разтягането на мускулите, за да се разкрие оперативното поле при ендопротезирането понякога се опъва неволно нерв засягащ подбедрицата и стъпалото. Имали сме такива случаи с подобрение, но всичко е индивидуално. Дузодрил - добре, габагамата дано я успокоява до някъде, но всичко това не решава нещата. Къде е отокът е много важно?! Съжалявам, че ни отнеха стационара преди години, идеята беше да приемаме точно такива болни, но управниците се уплашиха, че не им е изгодно финансово... Накратко: от къде сте?! Можете ли да звъннете на телефон и да запишете час за консултация по документи, докато жената не се раздвижи дотолкова, че да я транспортирате до нас?!
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Re: Пареза на н. перонеус

Post by Д-р Руйчев »

Здравейте и всички останали! Да, прави сте: пареза на нервус перонеус се наблюдава много често при Дискова болест в поясният отдел /вкл от мускулни и мекотъканни увреди с оток и притискане на нерва/. Възстановяването от такава пареза е ежедневие за нас! Но в случая става дума за малко по-различна травма на нерва по време на операцията и аз не мога да преценя без преглед и наблюдение колко директна и силна е била тя! Разбирате ли, има голяма разлика от пареза до пареза! Затова не бива да се плашат хората, а да се търсят пътища за лечение и борба, защото често има неподозирани шансове. Успех на всички ви! С действие или бездействие много си зависи от самите вас...
Ася

Болки от дискова херния

Post by Ася »

Искам да споделя и моята болка!Преди 6 месеца ми откриха дискова херния L5-S1 и тръгнах по мьките.До сега 3 пьти лежа в неврология и никакьв резултат!Да не Ви пиша при колко кинезотерапевти и консултации сьм ходила,непрекьснато взимам обезболяващи,но те ми действат за много кратко време,опитах и озонотерапия и лазартерапия и иглотерапия и масажи временно поотихват болките,но дьрпането в крака иотпадналостта си остава направя 10-15 крачки и спирам ,трябва да седна за 1,2 мин.и продьлжавам
Моля за сьвет някой, ако има сьщия проблем!
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Re: Болки от дискова херния

Post by Д-р Руйчев »

Ася, здравейте! Направете си труда да прочетете Вие околните теми, за да видите, че не казвате нищо ново. Разгледайте и сайта, там има информация за размишление. И ме извинете, че скоро ще трябва да сложим поста Ви в "Сборни за дисковата..." но не можем в уж в различни теми да държим едно и също съдържание...
Успех Ви желая!
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Re: Болки от дискова херния

Post by Д-р Руйчев »

Ася, пак съм аз! Пациенти ме посъветваха да Ви обърна внимание, че при всички изброени методи на лечение, където сте била не са Ви обърнали внимание какво причинява тези болки. Защото другите лекари нито го дооценяват, нито го разбират гравитационният подход! Никакви хапчета не могат да го заместят, той трябва да се овладее. За да разберете за какво става дума може да погледнете видеото от таз годишният ми доклад на Конференцията за болката. Той е в челото на сайта. Ако почнете да си променяте мисленето след това, може и да се обадите!
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 8 guests