Сборни за дисковата болест

Този ФОРУМ е предназначен за вас, страдащите - да задавате въпроси и обменяте мнения и опит в областта на болката и нейното лечение.
kjymma
Posts: 1
Joined: Sat Dec 13, 2014 8:32 pm
Contact:

В моя случай не помогна

Post by kjymma »

Здравейте!

Имам дискова херния на L5-S1 от 2005 год., и си живея с нея и последствията и до днес. Понякога като резултат от несъобразено натоварване, лош седеж или други такива ме приболяваше в кръста и надолу по краката, но след облекчаване, даже без медикаменти в повечето случаи болката се "нормализираше". Имам предвид, че не изчезна съвсем- една тежест, едно смътно усещане за "нещо" в областта на кръста си имах винаги.

Преди известно време обаче болката стана по-силна, по-честа и усетих, че съм загубил чувствителност по една област на десния крак. Преди това проблемите бяха по-изразени в левия крак. Бях открил сайта на д-р Руйчев, и след като невролозите ми изписаха обичайните стероидни противовъзпалителни, реших този път да не ги пия, а да потърся друг път към решаване на проблема.

Уговорих с д-р Руйчев ден и начален час, и на уговорената дата се явих за започване на терапията. Ако сте чели какво са споделили другите хора в сайта- за да не се повтарям, и при мен прегледа протече по същия начин. На края дойде време и аз да легна на кушетката.

Д-р Руйчев направи каквото според него трябваше с иглите по предната и задната част на тялото, и след края на процедурата ме попита усещам ли нещо, някаква промяна. Казах му, че няма никаква промяна. Където болеше- пак си болеше, изтръпването си беше на същото място.

На следващия ден беше втория сеанс, който протече по аналогичен начин, без дългото начално интервю. Отново- никакъв резултат, нито непосредствено след сеанса, нито по-късно след него. Още първия път доктора ми беше дал няколко листа с указания за стоеж и упражнения, и аз решен да преборя болката се опитвах да ги спазвам (правя).

И след двата сеанса ми направи пулсова диагностика, и според него имало подобрение, спрямо същата диагностика преди началото на сеансите с иглите. Нямах причини да не му вярвам, въпреки, че физически не усещах абсолютно никаква промяна в състоянието.

Последва един ден без сеанси, и на четвъртия ден беше насрочен последния. Отново отговорих на доктора, че не усещам никаква промяна в състоянието ми. Това го озадачи, защото според пулса ми би трябвало да имам. Последва и сесията с иглите, със същия резултат като предните два пъти.

Разделихме се с д-р Руйчев, като аз продължих да правя упражненията, които ми даде. Още седмица след последния сеанс не посягах към предписаните ми медикаменти от невролога, надявайки се терапията с иглите да окаже някакво положително въздействие. За съжаление обаче и този път болката ми беше туширана едва след гълтането на хапчетата.

Въпреки всичко, благодаря на д-р Руйчев за отделеното време и сили в опит да ми помогне, и му пожелавам още дълги години да е здрав и в кондиция!
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Re: В моя случай не помогна

Post by Д-р Руйчев »

Драги посетителю/ка, който и да е сте зад никнейма, съжалявам че не сте се подобрил! Общо взето над 2/3 от пациентите имат положителен ефект. Не разбрах точно три пъти ли сте имал сеанси и защо не сме довършили поне четвъртият - с аурикулотерапия?! Във всички случаи курс от четири посещения е минимумът, който знам да съществува и след който двамата със страдащият решаваме да прекратим, ако нещо не върви добре. Сигурно и с Вас сме си говорили, че ако не се изпълни този минимум от 4 процедури пациентът образно казано не си е "изпил хапчето" на това лечение, за да го преценява... А че няма панацея мисля е ясно на всички. И точно затова се опитвам да помогна на хората холистично - отвсякъде и с всичко! Дано и при Вас да дойде добрият резултат! Успех Ви желая!
Петко П.

Re: В моя случай не помогна

Post by Петко П. »

Kjimma, кое точно ОТ ТРИТЕ не ти помогна кажи?! Щото когато ти е дал онези "листчета" докторът ти е казал, че той се занимава с организма, а с физиката на тялото и психиката ти трябва да се оправяш сам. Нали това е "3 в 1"?! И сигурно те е "наставлявал" какво да правиш. Е, може да не си успял - това го разбирам! Аз лично признавам - жена ми ме навря на кучето в лошото място, та барем на четринайстия ден отидох да ми окичат ушите на последната процедура... И полека след още седмица-две почна промяната. Сега разбирам как на косъм съм се разминал! Тъй че извинявай, но не си си довършил работата. Мисля не си повярвал, че силата може "да бъде с теб"...
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Сборни за дисковата болест

Post by Д-р Руйчев »

ТУК ОБЕДИНЯВАМЕ РАЗЛИЧНИ ПОВТАРЯЩИ СЕ ИЛИ КРАЙНО РЕДКИ МНЕНИЯ:
Васко

Re: Сборни за дисковата болест

Post by Васко »

Здравейте, д-р Руйчев,
Искам да опиша проблем, който не срещнах в темите дотук. На почти 45 години съм.
Той всъщност е получен вследствие на катастрофа в началото на септември 2014 и затова не е често срещан.
Имам изместване на прешлен Т2-Т3, съответно изскачане на диска и херния.
За съжаление никой не ми обърна внимание 3 месеца, защото имах хилопневмоторакс, 8 счупени ребра отляво и 3 отдясно, но всичко това се установяваше последователно. Историята е дълга, няма да я разказвам сега цялата, но след като ме изписаха на 26 септември си стоях в къщи с надеждата по-бързо да ми заздравеят ребрата и да се върна към нормален живот. За съжаление през това време получих паническо разстройство и трябваше да мина на Феварин, постепенно се стабилизирах от разстройството, но на контролните прегледи за дроба ми казаха че има течност, след направен скенер с контрастно вещество на 12 ноември, се установи че имам течност отляво, както и в задния медиастинум/пневмоторакса беше отляво и бях дрениран там/. Казаха ми да се оперирам и аз се съгласих бързо, защото исках час по-скоро да се оправя, което сега отчитам като грешка. Два пъти торакотомия отдясно на 19 и 25 ноември, на едно и също място, за да прекъснат главния лимфен проток. Но и след двете операции течеше много лимфа, един ден достигна даже два литра. Минах естествено на консервативно лечение, съдовосвиващо лекарство и въглехидратна диета, първо пиех детралекс, а след това ендотелон. Както и да е, постепенно течността започна да спада, явно лимфата си намираше нови пътища, но затова трябваше почти месец и страшни тревоги при мен и всички около мен, включително и докторите бяха притеснени, защото се знае какви деструктивни процеси може да се получат, ако не достига лимфа да клетките. Те искаха и трети път да ме оперират, но аз не се съгласих. На 22 декември ме изписаха с дренаж, който махнаха на 14 или 15 януари. Описвам ви всичко това, което няма връзка със сегашния проблем, но може да има някакви свързаности и е добре да се знае.
През цялото това време никой не обръщаше внимание на оплакванията ми за болки в гърба, снимките които бяха за белия дроб не показвали проблеми в прешлените. Чак на скенера ми казаха, че съм имал фрактура на процесус спинозус Тх2. След като разбрах какво е това се успокоих и реших, че просто трябва време да зарасне този израстък и че вероятно спазмите в мускулите на на гърба ми идват от него, защото там се захващали някакви мускули. Но никой не ми каза, че имам разместване на прешлени. След като бях вече изписан и минаха празниците, реших да отида на ЯМР специално за торакалните прешлени, тъй като до момента, всичко което се правеше, беше за белия дроб. На 8 януари отидох и тогава разбрах за разместването, както и за това, че хернията притиска външната обвивка на гръбначния мозък, всъщност това беше най-страшно, защото всички знаем, какво може да се случи при прекъсване или натиск на гр. мозък. Ще се опитам да кача снимки от разчитането на ЯМР и скенера, както и една снимка, която съм извадил от ЯМР. Ако не стане, ще сложа линкове в следващ пост за да се видят.
Въпроса е, че който и неврохирург или ортопед види нещата иска да прави операция, а след двете неуспешни и според мен абсолютно ненужни торакотомии, аз се съмнявам вече във всеки и във всичко. Има ли някакви шансове да се наместят нещата с мануална терапия или по друг начин, защото чувам и такива мнения, просто нямам идея на кой и за какво да се доверя.
Самата болка не е кой знае какво, не е нетърпима, а и много лесно я овладявам без лекарства. Всъщност болката идва от натоварване, когато ходя или седя в неудобна поза, но в момента в който ме заболи или си намирам удобно място къде да седна и да си подпра ръцете или пък направо да легна и тогава тя изчезва напълно, най-добре се чувствам след сън. Но въпреки всичко не се чувствам добре, защото както се казва, една пазарска чанта не мога да нося, освен това почти не съм спирал да спортувам от дете, а сега не мога нищо да правя.
Дългичко стана, но какво да направя.
Линковете са валидни до 17 март. Не знам как да ги сложа като снимки.

Файл : 20141112 skener.jpg
Линк за сваляне : http://dox.bg/files/dw?a=b058375057

Файл : 20150109 ЯМР.jpg
Линк за сваляне : http://dox.bg/files/dw?a=ef65ff1132

Файл : Epikriza Sofia.jpg
Линк за сваляне : http://dox.bg/files/dw?a=d1181cb003

Файл : snimka torakalen preshlen.jpg
Линк за сваляне : http://dox.bg/files/dw?a=9aba5d63a9
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Re: Сборни за дисковата болест

Post by Д-р Руйчев »

Здравейте, Васко! Няма що - добре сте препатили и може би е време нещата да почнат да се подобряват полека-лека... Дай, Боже!
Прегледах внимателно документите Ви и без да свалям звезди от небето ще кажа, че може би има една тъничка надежда, заради която си струва да се опита неагресивно и безопасно лечение при нас. Дано да сте по-добре психически, защото да се балансира ЕДНОВРЕМЕННО: скелетно-мускулната гравитация - листезата, органичен проблем - белодробните изливи и панически синдром или лекарствена зависимост към седативи НИКАК НЕ Е ЛЕСНО. Няма да стане от веднъж - не препоръчвам едноактно мануално наместване, защото е рисковано!, но един курс от обучение, самоподготовка и акупунктура от 3-5 сеанса ще покажат нещата можем ли да ги насочим към добро. Дано да сте от София, за да можете лесно да идвате на процедури. С една дума - запишете прием за една консултация и елате с документацията си. Включително епикриза за спонтанният пневмоторакс през 2006 г! Въобще изчетете подробно как става записването при нас и какво е основен курс като ритмика от сайта и се обадете. Успех във всеки случай!
Васко

Re: Сборни за дисковата болест

Post by Васко »

Благодаря за бързия отговор докторе.
Аз с останалите неща вече нямам проблем. Белодробни изливи нямам, контролните прегледи го показват, излива всъщност е бил от лимфата, а тя вече си е намерила пътя. Психически също съм добре, не съм получавал атака от ноември, само където си пия феварина още, доктора който ме лекува ми каза, че трябва да го пия няколко месеца, а през пролетта не е хубаво да се спира, така че вероятно през май ще го спираме, като преди това ще минем на половин минимална доза, аз в момента съм на минималната, едно хапче на ден. Ребрата са зараснали, така че остава единствено проблема с листезата.
От София съм, а колкото до пневмоторакса от 2006, той не е спонтанен, грешно е записан в сегашната епикриза, от падане и удар отляво е, но не мога да намеря епикризата от тогава.
Преди да дойда обаче ме интересува много силно, каква ще бъде целта и какъв резултат смятате, че може да се постигне или какъв резултат гоним да постигнем. Наместване на прешлена и диска или само обезболяване, може би частично някакъв резултат. Аз и в момента нямам някакви нетърпими болки, въпроса е дали мога да постигна някакво възстановяване на прешлените или само облекчаване. Дори и както казвате да е малка вероятността или надеждата.
Благодаря ви за вниманието.
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Re: Сборни за дисковата болест

Post by Д-р Руйчев »

Васко, има разлика между консултация/съветване/ и кандардисване! Изборът си е Ваш. Очевидно не сте разбрал какво значи холистичен /цялостен/ подход- при него идеята е освен да се подобри състоянието на индивида и да се отговори как то да се предпази от прогрес в увреждането. Обърнете внимание на това "3 в 1" описано в сайта. Ако не Ви говори нищо по-добре се откажете. Аз обаче не мога да дам повече конкретни отговори без преглед на място.
зина
Posts: 1
Joined: Mon Mar 23, 2015 1:23 pm
Contact:

дискова херния

Post by зина »

Здравейте!Имам стара дискова херния,калцирана на ниво л5-с1,две малки хернии и радикулопатия.От 8 месеца съм с болки всеки ден.Движа се,но каквото и да направя от сутринта се започва с болката.Ходих на Павел баня- влоших се.Три пъти за три месеца пих афламил-без резултат.Края на февруари бях в неврологичната болница в Монтана-манитол,дексаметазон,алмирал-една седмица без ефект.ЕМГ-преднокоренчева увреда на л4,л5 в дясно,редуцирани ф- отговори до 8% при антидромна стимулация.Очаквам съвет от д-р Руйчев,как да се лекувам!?Какво да предприема!?
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Re: дискова херния

Post by Д-р Руйчев »

Здравейте, Зина! Нищо различно не мога да Ви отговоря, освен същото: като решите, обадете се за 1 курс на лечение и обучение,като всички останали... В сайта и тук има толкова написано за дисковата болест, че нямам какво да добавя. Извинете, но за да не се повтаря много пъти едно и също заглавие ще прехвълим темата Ви в СБОРНИ ЗА ДИСКОВАТА БОЛЕСТ. Успех и здраве Ви желая!
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests