Малко сметки за пари и здраве по темите тук

Този ФОРУМ е предназначен за вас, страдащите - да задавате въпроси и обменяте мнения и опит в областта на болката и нейното лечение.
Post Reply
Математикът

Малко сметки за пари и здраве по темите тук

Post by Математикът »

Имам стара дискова херния. При всяка криза - айде 230 лв за магнитен резонанс, за да ми кажат "л5-с1" и операция. Така правят ХИЛЯДИ хора, без ясен ефект. Накрая като ЕДИНИЦИ от болните платих с 10 лева по-малко за цялото лечение при д-р Руйчев. Резултат /между другото при 2/3 от лекуваните е така!/: няколко години съм добре! От време навреме ме опъва отзад, но проблемът е под контрол - знам какво да направя веднага, разбрах доста за мускулите си в тая област и лошото минава. То не нараства с годините, а напротив! Затова се опитвам да обясня на близки и познати, макар и някои да са зле финансово, че не е най-важното дали ще дадеш пари на лекар, важното е дали ще е срещу качество?! Уви, безброй "направления" и "клинични пътеки", тоест пари изтичат в кухи задължителни договорки на стандартната медицина. Човек има нужда да се посъветва с лекар широк СПЕЦИАЛИСТ независим от тая система! Д-р Руйчев е абсолютно точен за това - опитен, широко обхватен, искрен. Струва си да те посъветва даже за къде да искаш направление!? А не за тоя дето духа...
В тази връзка искам да го помоля: Докторе, в състояние ли сте да правите и МАЛКИ или да ги наречем СВОБОДНИ прегледи-консултации? Не като Вашият прословут преглед за който във форума има отделна тема - той си е за основната Ви дейност. Тук става дума примерно 30 минути преглед на документи и проблем на човека срещу 20 лв. Няма преглед по Каса повече от10 мин! Да не говорим за дълбочината му... Давам си сметка, че под този минимум не излиза самоиздръжката ви! Извинете, ако съм нахален.
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Re: Малко сметки за пари и здраве по темите тук

Post by Д-р Руйчев »

Мат, тъй като говорим сериозно, няма място за излишна скромност. За мен катастрофата в здравеопазването ни настъпи когато въпросът"дали да се плаща на докторите, дали не и колко?!" нашумя дотолкова, че изтри смисълът за какво точно се прави това плащане!? Признавам малцина лекари останаха самоусъвършенстващи се и развивайки медицината сама за себе си, не за печалба... Да не говорим, че поколението след нас просто замина в чужбина! От друга страна системата на здравеопазване, която въведохме от Запада навсякъде има една всеобща грешка: Когато Личният Лекар те прати на определен Специалист, то последният не те преглежда ВЪОБЩЕ, а отговаря на конкретен клиничен въпрос. Това е задачата на "Направлението до специалист". А ако въпросът на проблема е друг?! У нас вече няма лекарски съвети от различни специалности - "направлението" разцепи медицината на финансови интереси...
А чисто професионално помня как някога ми докараха в операционната момиче на 11 години в спешно състояние с диагноза "усукана яйчникова киста". Преди да му дам упойка попитах колегата дето ще оперира:"Абе ти сигурен ли си, че не е апендисит?! Да не се пукне на масата?!" Той ме успокои, че Шефът, лекар на когото до днес бе колебание се оставям в ръцете му, потвърдил диагнозата. Добре, че апендиситът не се пукна - викахме спешно коремен хирург и гнойният перитонит се размина на косъм... После питах Шефа как е могъл да сбърка така?! "Защото бях подведен! - каза ми той. - Мене ме питат опипвам ли формация и казах, че опипвам. Но аз не правех ПРЕГЛЕД, аз отговарях на въпрос!.. Аз не поставях диагноза, само опипвах..." И е опипал точно, но изводът беше погрешен. Направен от друг, разбира се. Дано да сте разбрали тази история...
В този смисъл, Мат, може да потърся половин ден през седмицата за 2-3 такива "малки" прегледа.
Гост

Re: Малко сметки за пари и здраве по темите тук

Post by Гост »

По време на моето интервю-преглед донесоха сметката за парното на Доктора. :x Като я видях пресметнах, че ЦЯЛ КУРС НА ЛЕЧЕНИЕ на един човек не покрива тия сметки! На ден докторът има само 3-4 процедури. И щом никой друг не финансира ЛЕЧЕНИЕ НА БОЛКАТА, значи ние сами си правим нещо като Здравна Комуна... Егати Държавата! Да не ти признава болките...
Друг

Re: Малко сметки за пари и здраве по темите тук

Post by Друг »

Затова пък аз лежах близо седмица с адски болки в неврологията на едно провиснало легло. Никакъв явен ефект нямаше, но са си прибрали парите от "Циничната" пътека...
Рядка болест

Re: Малко сметки за пари и здраве по темите тук

Post by Рядка болест »

Тук е "Здравна комуна"... Да, Не е шега, а истина! Защото ако чакаме държавата, Касата и властите да почнат да организират търсения за такова лечение няма да го дочакаме... Молим се само да имаме шанс като единиците в света!
Случаен

Re: Малко сметки за пари и здраве по темите тук

Post by Случаен »

Колеги, извинете ама къде намирате ЯМР за 200 лв? На мене ми искат 500!?!
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests