Тревожност и китайска медицина

Стари теми
Post Reply
web111
Posts: 1
Joined: Sat May 01, 2010 8:13 pm
Contact:

Тревожност и китайска медицина

Post by web111 »

Здравейте,
Моята болка са панически атаки, причинени от социална фобия.
Може ли китайската медицина да помогне за облекчаване на симптомите при паническо разстройство.
Guest

Re: Тревожност и китайска медицина

Post by Guest »

По принцип Китайската медицина прилагана оригинално и пълно е душетелесно лечение /психосоматично - ако така Ви харесва повече!/. Лекарят е длъжен да следи емоциите и телесните симптоми в тяхната връзка. В нашата практика ние изповядваме този подход и сме имали успехи с панически синдроми. Но трябва да знаете, че това не става само с 3 сеанса за 4 дни, а иска и поддръжка през индивидуално различни периоди. Съветвам Ви да разгледате най-често задаваните въпроси в сайта и да запишете час за преглед на който да дойдете с всички възможни свои медицински изследвания и епикризи с които разполагате. Останалото ще го решим заедно на място. Хубаво е предварително да опишете на едно листче болестите и травмите на вашето тяло и психика от раждането Ви до днес в реда на тяхната поява. Желая Ви кураж и успех!
Д-р Руйчев
Guest

Re: Тревожност и китайска медицина

Post by Guest »

Отговарям на всички, на които от дълго време съм обещавал да обясня защо при нас неврозите и тревожността се подобряват повече отколкото при китайските иглотерапевти?! Пациентите преминали през клиниката знаят много добре, че в прословутото наше "3 в 1" /лечение, обучение, пре-означение/ задължително им се обясняват психосоматични техники близки до медитацията, автогенният тренинг, самоотпускането. Едно от изискванията при нас е това да се прилага по време на процедурата, а не пациентът просто да лежи и да се чуди за какво да мисли. Причините за тази методика са доста основателни и съм ги защитил на конгрес в Хайфа през 1995г. По-късно, при работни гостувания в Западна Европа забелязах колко много хора се записваха при мен за лечение след състояние на стрес, но далеч преди той да е станал телесен симптом! Нещо като обяснение на това обстоятелство ми даде скоро една пациентка, която бях изпратил за консулт при психотерапевтка - изключителна специалистка с която работим. Пациентката, оказа се, скрила от мен, че също е психолог! На консултацията този факт се декларирал веднага, но странно - и двете бяха еднакво доволни от срещата си. След полезен разговор те заедно решили, че в състоянието на пациентката много по-ефективно е не просто психотерапия, а такава в съчетание с действена акупунктура! И слава на Бога - получи се успешно. :ugeek:
Д-р Руйчев
Posts: 146
Joined: Thu Mar 25, 2010 5:40 pm
Contact:

Re: Тревожност и китайска медицина

Post by Д-р Руйчев »

Извинявам се, но името ми не подписа горният постинг и остана "гост". Д-р Руйчев
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests